інертні
гази
Аг і Не і їх суміші Аг + Не
МЕТИЗБровари
При зварюванні плавленням в захисних газу х в якості основного інструменту застосовується потужна електрична дуга. У дузі електрична енергія перетворюється в теплову, щільність якої достатня для локального плавлення основного металу. В умовах атмосфери (21 О2 + 78 N2) зона зварювання має надійно захищатися від насичення металу шва киснем і азотом повітря, які, як правило, погіршують його властивості. Захисні гази, що підаються через сопло, витісняють повітря і таким чином захищають зварювальну ванну і електрод. Для заповнення проміжку між з’єднаними краями деталей, або для оброблення країв і регулювання складу металу шва, в зону плавлення підають присадочний метал або електродний дріт.
Аргонове зварювання переважно проводиться вольфрамовим електродом в інертному газі Ar (TIG) і рідше в Не, в активних газу х N2 і Н2 або в СО2 вугільним електродом. Сварка може виконуватися без присадки (ІН) або з присадкою (ІНП) з суцільною і не суцільною порошковою або активованох дротів.
Залежно від роду струму, виду дуг, їх кількості і зовнішніх впливів на неї, можна виділити способи зварювання:
Залежно від рівня механізації і автоматизації процесу розрізняють зварювання:
Вплив захисних газів на технологічні властивості дуги
Технологічні властивості дуги істотно залежать від фізичних і хімічних властивостей захисних газів, складу електродного і зварюваного металів, параметрів і інших умов зварювання.
При дуговому зварюванні застосовують:
інертні
гази
Аг і Не і їх суміші Аг + Не
активні
гази
СО2, N2, Н2
суміші інертних і активних
Аг+О2, Аг+СО2, Аг+О2+СО2
суміші
активних
СО2+О2